MENU...

Kwiaty polne

Ostatnio postanowiłem oddać się sztuce rysowania w najprostszej formie – szkicowaniu. Wyjąłem kredki, kartkę i zanurzyłem się w świat polnych kwiatów. Znalezienie inspiracji na temat, co narysować, nie stanowiło wyzwania. Zainspirowała mnie otaczająca przyroda – towarzyszące mi przez życie polne kwiaty. Są one jak małe klejnoty, które potrafią ożywić nawet najbardziej szary dzień.

Ręcznie wykonany szkic polnych kwiatów w wazonie to dla mnie nie tylko ćwiczenie artystyczne, ale także forma terapii. Siedząc przy stole, skupiony na kształtach i detalach płatków, zapominam o wszystkich troskach i problemach. To chwila relaksu i oderwania się od codzienności.

Wybór polnych kwiatów jako motywu nie był przypadkowy. Ich delikatność i różnorodność sprawiają, że każdy z nich jest unikatowy. W moim szkicu można zobaczyć m.in. kaczeńce, stokrotki, czy rumianki – te proste, ale piękne kwiaty, które można spotkać na każdym polu czy łące.

Umieszczając je w wazonie, chciałem podkreślić ich subtelność oraz dodać odrobinę charakteru. Wazon staje się tu nie tylko pojemnikiem na kwiaty, ale również elementem kompozycji, który wprowadza harmonię i równowagę.

Szkicowanie polnych kwiatów to nie tylko rysowanie, ale także obcowanie z naturą na nowy sposób. To obserwacja ich struktury, kształtów i kolorów. To także moment zatrzymania się i docenienia piękna, które otacza nas na co dzień, a które często przemijamy niezauważeni.

Dlatego zachęcam wszystkich do sięgnięcia po kredki czy ołówki i spróbowania swoich sił w sztuce szkicowania. Może to być proste ćwiczenie, które dostarczy chwili relaksu i pozwoli oderwać się od codziennego zgiełku. A kto wie, może odkryjecie w sobie nową pasję i talent artystyczny?

Wyróżnione

Nazywam się Piotrek Głąb.
Rysuję ilustracje i projektuję grafiki komputerowe.
Patrzę dalej, sięgam głębiej, mierze wysoko. Tworze projekty, które pracują na sukces moich zleceniodawców.

telefon: +48 882 117 005
e-mail: hello@piotrekglab.pl

Jestem z Oświęcimia ale możesz się ze mną spotkać między innymi w Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Bielsku -Białej, Wadowicach, Żywcu, Chrzanowie, Tychach.

Napisz do mnie...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.